Azt írták, napelemek kerültek iskolákra, óvodákra, kollégiumra, kulturális központra, a városi fürdőre, ahol szükséges volt, ott nyílászárókat cseréltek, gépészeti rendszert, szellőzőrendszereket és világítástechnikát korszerűsítettek.

A fejlesztésnek köszönhetően hatékonyabbá vált az intézmények energiafelhasználása, olcsóbbá a fenntartása. A napelemek használata hozzájárul a szén-dioxid kibocsátás mérsékléséhez az energiaellátás biztonságának növeléséhez, az energiaimport-függőség csökkentéséhez - írták.

Megjegyezték: Kaposvár célja, hogy zöld város legyen, az önkormányzat számos környezetbarát beruházást indított el az elmúlt években. 2015-ben sűrítettgáz-üzeműekre cserélték helyi járatú autóbuszaikat, a kommunális hulladék feldolgozására modern feldolgozó épült, a közvilágítás nagy része már LED-fényforrásokkal működik.

Kaposvár 2017-ben elnyerte a Megújuló Energiák Európai Egyesülete (Eurosolar) napenergiadíját. A szervezet szerint az elismerést azzal érdemelte ki, hogy úttörő szerepet tölt be Magyarországon a megújulóenergia-felhasználás és a fenntartható fejlődés terén, valamint felelősséggel, bátorsággal, meggyőződéssel halad előre ezzel kapcsolatos átfogó stratégiája végrehajtásában.