Szita Károly (Fidesz-KDNP) polgármester az eseményen azt mondta: Kaposvár megérkezett a 21. századba, a város a fénykorát éli, lakosai a somogyi megyeszékhely néhai polgármesteréről elnevezett, a Modern városok program forrásait magába foglaló Németh István-program fejlesztéseinek is köszönhetően olyan várost építenek, amely európai mércével is megállja a helyét.
 
Kiemelte, Kaposváron az elmúlt hónapokban új sportcsarnokot, uszodát, autóbusz-telephelyet adtak át, elkészült a várost az M7-es autópályával összekötő 67-es gyorsforgalmi út egy szakasza, hamarosan a végéhez ér a Csiky Gergely Színház felújítása, készül a közlekedési központ, épül az új szennyvízkezelő.
 
A polgármester az okosparkról elmondta, hogy azt a Kaposi Mór Oktató Kórház üresen álló déli tömbjének rehabilitációja keretében alakították ki, ellenállva a piaci nyomásnak, amely a környék járműforgalmát, zsúfoltságát fokozó áruház kialakításában volt érdekelt.
 
"Helyette feltártuk az egész tömböt, hogy a közösséget szolgáló zöld parkot hozzunk létre, mert célunk, hogy Kaposvár 2030-ra az ország legegészségesebb városa legyen" - közölte.
 
Szita Károly a város jövőbeni célkitűzéseiről szólva elvárásként fogalmazta meg a teljes foglalkoztatást, a bérek növelését, a közszolgáltatások árainak országos viszonylatban alacsony szinten tartását, valamint azt is, hogy minden fejlesztés a fenntarthatóság, energiahatékonyság jegyében valósuljon meg.

Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter azt hangsúlyozta, hogy a kormány mindenkiben partnert lát és partnert keres, ennek azonban az a feltétele, hogy benne is partnert és ne ellenséget lássanak.
 
Kaposvárt méltatva szólt arról, a somogyi megyeszékhely jó példa arra, miként lehet jól élni a Modern városok programban rejlő lehetőségekkel, hogyan lehet sikeres a kormány és egy önkormányzat együttműködése.
 
Kaposvár első okosparkjának különlegessége, hogy területén a játszótéren, kondiparkon, kereskedelmi és szolgáltatóegységeken, tavon és szökőkutakon kívül napelemfák is vannak, amelyek a közvilágítást, a vezeték nélküli internetet és a mobiltöltők energiaszükségletét biztosítják.
 
A park alkalmas a helyi élővilág bemutatására, berendezései között versfal, valamint több olyan eszköz is van, amelyet okos készülékekkel aktiválva számos pluszélményhez juthat a látogató.
 
A város a Kaposi Mór Oktató Kórház 2,8 hektáros egykori déli tömbjét kulturális, vállalkozási és szabadidős célra hasznosítja. Az okospark kialakítását is magába foglaló, 5,2 milliárdos forintos beruházás részeként lebontották a mintegy 170 évvel ezelőtt emelt épületek többségét, a megmaradókban bábszínházat, vállalkozások működésére és képzésre szolgáló informatikai képzőközpontot és civilházat alakítanak ki. A projekt lehetőséget ad a Fő utca és a Bajcsy-Zsilinszky utca összekötésére, 199 parkolóhely építésére.