A testület a beérkezett pályázatok nagy részét támogató javaslattal továbbította, 184 kérelmet támogatott és 25 pályázatot elutasított.

„Az elutasító javaslat oka általában az volt, hogy a kérelem tervezett műszaki tartalma nem volt megfelelő. Az elutasításra javasolt kérelmek egy részénél a műszaki tartalom átgondolására tett javaslatot a bizottság” - mondta Biró Norbert, a megyei közgyűlés elnöke.

A beadott pályázatok egészségügyi alapellátás infrastrukturális fejlesztésére, önkormányzati épületek energetikai korszerűsítésére, turisztikai termékkínálat fejlesztésére irányultak. Emellett több önkormányzat szeretne forrást iparterületek fejlesztésére, termelői piacok létrehozására, óvoda, bölcsőde, zöld városfejlesztésre, vízrendezésre, megújuló energiaforrások kiaknázására, illetve szociális alapszolgáltatások infrastruktúrájának bővítésére.

„2012-ben az önkormányzati törvény átalakulásakor a megyei önkormányzatok új feladatokat kaptak. Megkezdődtek a települések igény felmérései, amely alapján egy komplex területfejlesztési programot alakított ki a megyei önkormányzat. Így a 2014- 2020-as uniós ciklus pályázati kiírásait már felkészülten tudtuk várni”- tudta meg a Helyi Híradók Biró Norberttől.

A TOP pályázatokat a települési önkormányzatok és néhány civil szervezet nyújtotta be. A támogatási javaslat eredményeképpen a városokban 53, községekben 137 fejlesztés valósulhat meg, a javasolt támogatás meghaladja a 25 milliárd Ft-ot.

Korábban már döntés született több pályázatról, így például Barcs és térsége 350 millió forintot nyert foglalkoztatási paktum indítására, a csurgói önkormányzat ugyanennyit foglalkoztatási együttműködési programra, míg Marcaliban 155 millió forintból indíthatják el a Dózsa György utcai elszegényedett településrész fejlesztését, Kaposfőn pedig 164 millió forintot költhetnek közlekedésbiztonság javítására.