Az iskolában hétfőn egy jubileumi emlékkövet avattak, az első emeleti aulában pedig baba és goblein kiállítása nyílt. A megnyitóra versekkel és dalokkal készültek a diákok, akik az iskola történetével is megismerkedhettek.

1918. szeptember 8-án tartották az első ünnepélyes tanévnyitót az intézmény jogelődje, az Egyesületi Leányközépiskola 49 rendes és 21 magántanulója számára. 1925 decemberében avatták fel az intézmény első önálló épületét, amely a Tanítóképző Főiskola részeként ma is áll a Bajcsy-Zsilinszky utca 8. sz. alatt.

1926 májusában csendült fel először az intézmény falai között a Gaudeamus igitur az alma matertől búcsúzó 26 diáklány ajkán.

1944 decembere és 1945 februárja között az iskolában hadikórház működött. A tanítás a mostoha körülmények ellenére 8 hónapon át zajlott.

Az 1992/93-as évnyitó ünnepélyen álltak először az aulában felsorakozott elsősök között 12 éves kisdiákok, ugyanis e tanévben indult az első hat évfolyamos gimnáziumi osztály.

1993/94-től a szakképzési profil bővült két szakközépiskolai osztállyal, az idegenforgalmival és a humánnal.

Az ezredfordulón ismét gazdagodott az iskola képzési rendszere: két tanítási nyelvű osztályok indultak és ugyanebben az évben a regionális igények miatt elkezdődött az élsportolók öt évfolyamos gimnáziumi képzése.

Jelenleg 800 diák tanul a gimnáziumban, a jubileum évében azonban több rendezvényre, osztály és évfolyamtalálkozóra várják az öreg diákokat is, mindenkit, aki egykor a Munkácsy Mihály Gimnáziumba járt.