Két jelentős fejlesztés valósul meg: az egyik, a 18 új fogyasztót elérő rendszerbővítés, amelyhez két és fél kilométer hosszú vezetékrendszer épül. A másik fontos elem az, hogy a hő jelentős részét megújuló energiával fogják termelni, 2019 év végétől már egy új, fatüzelésű hőközpont is működik majd Kaposváron, így az eddig csupán földgázzal működő erőmű már faaprítékból is képes lesz energiát előállítani.

„A fejlesztés teljes összegének a felét a város önrészként, a másik felét a távfűtőművek biztosítja. Azért állunk neki a beruházásnak, mert Kaposváron olcsóbb, hatékony, környezetbarát és stabilan működő távhőszolgáltatást akarunk”- tudtuk meg  Zanatyné Uitz Zsuzsannától, az Önkormányzati Vagyonkezelő és Szolgáltató Zrt. távfűtési műszaki vezetőjétől.

A távfűtést legutóbb négy évvel ezelőtt bővítették Kaposváron, akkor több közintézményt is rákötöttek a rendszerre, s beigazolódott, hogy az újonnan csatlakozó intézményeknél nagyban javultak az energiahatékonysági mutatók, olcsóbb lett a fenntartásuk.

Kaposváron jelenleg mintegy húszezer ember veszi igénybe a távhőszolgáltatást. A fejlesztésekkel a teljes kapacitás 61 százalékánál is több lehet majd a megújuló energiák részaránya, ezzel elérhető lesz az, hogy a földgázzal üzemelő kazánokat csak a csúcsidőszakban kell majd üzemeltetni. A beruházással az üvegházhatású szén-dioxid kibocsátását évente mintegy 14 ezer tonnával csökkenti majd a szolgáltató. A faanyagot a Sefag Zrt. biztosítja, így a helyi gazdaságot is közvetetten erősíti a fejlesztés, hiszen a költségek a megyén belül maradnak.