"95 ezer forint helyett holnap 115 ezer forint fizetést kapok. Ez jelentős emelés, sokat jelent számomra. Van a helye a pénznek"- mondja Bertalan Tamás.

A fiatalember 5 éve dolgozik a Kapos Járműgyártó és Javító Zrt-nél karosszéria lakatosként. A 60 munkavállalót foglalkoztató vállalkozásnál 11 embert érint a 2017 januári béremelés.

"90 millió forintos árbevétellel dolgoztunk tavaly, idén ennek többnek kell lennie, hogy nyereségesen ki tudjuk gazdálkodni a béremelést. Az alapításunk óta, 27 éve nyereségesek vagyunk, ezért nem jelent problémát a béremelés. Vevő és megrendelő legyen, a többit megoldjuk"- mondta már Tajnafői István.

Harmincezer dolgozót érint Somogyban a béremelés
 

A Kapos Járműgyártó és Javító Zrt. vezérigazgatója Gelencsér Attilával, Kaposvár és környéke országgyűlési képviselőjével tartott csütörtökön sajtótájékoztatót a társaságnál a minimálbér és a garantált bérminimum emelésről. Az országgyűlési képviselő azt hangsúlyozta, hogy ekkora béremelésre a rendszerváltás óta nem volt példa.

"A közszférában januártól a rendőrök, a tűzoltók, a büntetés-végrehajtásban dolgozók és a katonák jövedelme 5%-kal, a megyei kormányhivatalokban dolgozók illetménye átlagosan 24%-kal nőtt, az adóhivatal dolgozói pedig további 5%-kal, a felsőoktatásban tanítók, kutatók szintén 5%-kal keresnek többet. Ez Kaposváron 4600 ezer munkavállalót érint"- mondta.

Gelencsér Attila beszélt arról is, hogy 2016 első tizenegy hónapjában a bruttó kereset 260 800, a családi kedvezmény nélkül számított nettó kereset 173 500 forint volt. Ez azt jelenti, hogy nemzetgazdasági szinten 7,5 százalékkal növekedtek ez idő alatt a reálkeresetek.

"Annak érdekében, hogy a vállalkozások emelni tudják a béreket, jelentősen csökkentek az adóterheik. Európában nálunk a legalacsonyabb a társasági adó, duplájára emelkedett a kisvállalkozói adókedvezmény és csökkentek a béreket terhelő munkáltatói adók" -mondta Gelencsér Attila.

Ezekkel az adócsökkentésekkel 580 milliárd forintról mondott le az állam a vállalkozások javára.