Az okleveles építészmérnök 1926-ban született Szigetváron. Korán elvesztette az édesapját, és gyermekkorában került Kaposvárra. Tudta, hogy olyan pályát választott, ahol munkája eredménye túl fogja élni őt. Számos középületet, köztük sok templomot tervezett a Dunántúlon. Kaposváron az ő műve a siketnémák óvodája csakúgy, mint a reformátusok Béla király utcai idősotthona és a Nyugati temető Szent Erzsébet-kápolnája. Szigetvári György tervezte a Hangár-domb 1980-ban felállított vitorlázórepülő-emlékművét, s a rendszerváltozás után ő álmodott iskolaépületet az egykori munkásőrbázisból.

Több könyvvel gazdagította a helytörténeti irodalmat, amelyekben főleg az építészeti emlékeken keresztül mutatta be olvasóinak kedves Somogy megyéjét és szeretett Kaposvárát.

Elkötelezett műemlékvédő volt, elnöke a megye műemléki albizottságának, elnökségi tagja a Magyar Építőművész Szövetségnek. Nyugdíjazásáig száztizenhat műemléket állíttatott helyre.1986-ban megkapta az építészek legrangosabb elismerését, az Ybl Miklós-díjat, s 2008-ban díszpolgárává fogadta Kaposvár.

Családja és a hivatása mellett egykori gimnáziumához és a sporthoz is erős szálak fűzték; több évtizeden át dolgozott a Kaposvári Rákóczi elnökségében.

2003-ban Szigetvári György elnökletével alakult meg a kulturális örökség ápolását és a város polgári arculatának formálását zászlajára tűző Kaposvár Polgáraiért Egyesület.

Az idős Szigetvári György számos személyes emléke és története, de egyénisége és jellegzetes alakja is a múlt Kaposvárához jelentett kapcsot, s azokhoz, akik megőrizve modernizálták az egykori várost.