A program első szakasza egy olyan bemutató sorozat, aminek során 15 iskolába jut el a digitális stúdió, és egy hétig állomásozik ott.

A Mobidik heti programja tematikus blokkokra oszlott. Minden délelőtt öt tanórában egy-egy adott témában kerültek az órák megtartásra, így programozást, pénzügyi ismereteket tanultak, a klasszikus tanórák, biológia, történelem, matematika mellett a diákok. Délután pedig egy-egy szakkör, LEGO robotika, programozás-kódolás, 3D nyomtatás volt a téma.

A hét zárasaként bemutató órát tartottak az iskolában. A rendezvényen a pedagógusok elmondták: a digitális eszközöket és szemléletmódot be kell vinni a tantermekbe, mivel azok napról napra mélyebben integrálódnak a hétköznapi életünkbe is.

„Napjainkban a digitalizáció a versenyképesség, a fejlődés és a jólét egyik legfőbb hajtóereje, ezért a magyar kormány elkötelezett a digitális fejlesztések mellett. A digitális átalakulás ma már nem választás kérdése: olyan elkerülhetetlen jelenség, amelyre mindenkinek fel kell készülnie, hiszen 20. századi tudással senki nem lehet versenyképes a 21. században. „- mondta Gelencsér Attila, Kaposvár és környéke országgyűlési képviselője a bemutató óra előtt tartott sajtótájékoztatón..

A jövőt idéző, kissé futurisztikus stúdió pillanatok alatt meghódította a diákokat, akik már most szívesen tanulnának ilyen eszközökkel. A Mobil Digitális Iskola azonban egyelőre még csak bemutató jelleggel érhető el, azt prezentálva, hogy a tervek és remények szerint néhány év múlva mindenki ilyen felszereléssel és módszerekkel tanulhat majd a magyarországi iskolákban.