A rendezvény múltidézéssel kezdődött, Gyallai Katalin iskolaigazgató, az elmúlt 100 év előtt tisztelegve az iskola fontosabb mérföldköveit idézte fel.

„A Munkácsy története 100 évvel ezelőtt indult leánygimnáziumként, mára pedig a megye egyik legrangosabb intézményévé nőtte ki magát, melyben több mint 800-an tanulnak. Az értékek azonban változatlanok maradtak: a legfontosabb, hogy a fiataljaink kellő tudással, emberi tartással hagyják el az almamatert” – mondta az intézményvezető.

A rendezvényen számos egykori és jelenlegi tehetséges diák lépett fel különféle produkciókkal. A szereplők az intézményhez kapcsolódó legfontosabb értékeket gyűjtötték össze, a hagyományőrzés és a sokszínűség jegyében. A Munkácsy Mihály Gimnázium kórusa mellett táncosokat és hangszeres bemutatót is láthatott a népes közönség.

A hagyományokhoz hűen adta át a gálaesten az iskola vezetése a Pelle Erzsébet-díjat, mellyel minden évben egy tanár munkáját ismeri el a gimnázium. A centenárium évében részben posztumusz elismerésként, megosztva ismerték el a szakembereket.  A díjat a gimnázium két egykori igazgatója, Bíró Lajos, aki 1918 és 1943 között, valamint  Lóczy István, aki 1963 és 1988 között vezette az iskolát kapta. Mindketten negyedszázadon keresztül voltak az intézmény igazgatói.

A jubileumi évre számos további programmal készül a gimnázium, így lesz retro Munkácsy buli, sportgála, irodalmi szalon és kórus hangverseny is.