Több helyen parkoltak autókkal a tűzoltók helyein, Máshol hiányoztak az útmutató táblák, s természetesen még mindig sok a bútor és a felesleges limlom a társasházak tárolóiban. A virágok is sok bizonytalanságot okoznak: mennyi növény az és milyen magasan lehet tartani, hogy még ne zavarja a tűzoltókat a munkájukban.

A válasz sokak számára nem egyértelmű. Ezen kívánt változtatni a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, amikor az országos akcióhoz kapcsolódva három napig nyitott kapukkal várja mindazokat, akik bizonytalanok a tűzvédelmi szabályokban. Hétfőtől szerdáig délelőtt 10 és délután 16 óra között kereshetik fel a szakembereket a lakásszövetkezetek képviselői, a házfelügyelők és lakók. Bárkit, aki saját és környezete biztonsága érdekében többet szeretne tudni a tűzvédelemről.

"Függőfolyosós társasházban lakunk. Az utolsó lakás a miénk, melyet a macska miatt egy faajtóval lezártunk. Nem tudom, jól tettük-e, mekkora veszélyt jelent ez egy esetleges tűzoltáskor. Eddig sehol nem kaptam választ a kérdésemre. Holnap elmegyek a katasztrófavédők nyílt napjára, ők biztosan tudják, hogy maradhat-e az ajtó, vagy inkább a cicát tartsuk a lakásba zárva"- mondta a Helyi Híradóknak Lassú András, egy kaposvári társasház egyik lakója.

A virágok mellett a folyosókon, lépcsőházakban lerakott bútorok, kerékpárok is nehezítik az oltást a társasházakban. A katasztrófavédelmi kirendeltségek nyílt napjain mindenki választ kaphat arra, hogy a társasházban hova szabad vagyonvédelmi rácsot felszerelni, hol lehet kerékpárt tárolni, szemetes kitenni, vagy, hogy hol és milyen mértékben lehet virágosítani.

A tűzoltók egész évben járják a társasházakat és ellenőrzik azok tűzvédelmi helyzetét. Ezeknek az ellenőrzéseknek a célja elsősorban nem a bírságolás, hanem az épületben élők biztonságának javítása.